5 powodów za NIE i 5 powodów za TAK

Większość z nas wierzy, że recykling jest etycznie słuszny. Jednak nie wszyscy z nas są pozytywnie nastawieni do tej metody ochrony środowiska.
Recykling to jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów.

Zdaje się, że wielu z nas ma wśród swoich znajomych, rodziny , czy przyjaciół , osoby których podejście do tematu jest mocno sceptyczne. Poniżej podajemy niektóre z powodów, dlaczego ludzie nie chcą przyłączyć się do idei Recyklingu. Jednocześnie podajemy powody, dla których warto zmienić swoje podejście, albo zastanowić się przez chwilę nad tematem.


 

Dla wszystkich sceptyków, dla osób pełnych obaw co do słuszności idei recyklingu- mamy wiadomość: 5 powodów dla których ludzie mówią NIE , ale czy to WYSTARCZAJĄCY powód?

 1. "Recykling jest niewygodny." 
  To wydaje się być najważniejszym argumentem . Czy to wystarczający powód?

 2. "Nie mam wystarczająco dużo miejsca w moim domu do recyklingu." 
  Brak miejsca jest problemem dla wielu. Czy to wystarczający powód?

 3. "Jeśliby mi zapłacili, to bym segregował." 
  Brak finansowej zachęty. Czy to wystarczający powód?

 4. "Recykling nie robi różnicy. W jakim celu mam to robić?"
  Dezinformacja o przepełnionych wysypiskach , zasoby wyczerpane i zmiany klimatu przekonały niektórych ludzi, że recykling nie robi różnicy. Wierzą, że nie ma problemu. Czy to wystarczający powód?

 5. "To jest po prostu trudne do zrobienia." 
  Ponieważ istnieje tak wiele aspektów recyklingu - trudno zapamiętać, jakie rodzaje odpadów i gdzie umieszczać.  Czy to wystarczający powód?

5 powodów, dlaczego ludzie powinni poważnie potraktować recykling

 1. "Recykling oszczędza energię."
  Recykling oszczędza energię, ponieważ producent nie musi produkować z surowców naturalnych. Przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu możemy zaoszczędzić na zużyciu energii, która obciąża koszty produkcji.

 2. "Recykling ogranicza składowiska."
  Recykling ogranicza potrzebę tworzenia większej liczby składowisk. Nikt nie chce mieszkać obok wysypiska.

 3. "Recykling chroni nasze zasoby i chroni przyrodę."
  Poprzez recykling, możemy zmniejszyć niszczycielski wpływ człowieka na naturalne siedliska zwierząt. Recykling samego papieru oszczędza miliony drzew.

 4. "Recykling jest dobry dla gospodarki."
  Recykling i zakup produktów pochodzących z recyklingu stwarza większe zapotrzebowanie na bardziej przetworzone towary. Wyrób powstały z materiałów pochodzących z recyklingu zużywa mniej wody, tworzy mniej zanieczyszczeń i zużywa mniej energii.

 5. "Recykling zapobiega naszym problemom klimatycznym."
  Recykling zmniejsza emisję dwutlenku węgla, co zmniejsza ilość niezdrowych gazów w atmosferze.

Dodaj trochę więcej powodów, dlaczego recykling jest ważny, albo dlaczego nie jesteś przekonany do recyklingu.

Wyszukaj termin odbioru odpadów

Wyszukiwarka terminu odbioru odpadów jest uzupełniana. Skorzystaj z harmonogramu odbioru odpadów dostepnego w sekcji Dokumenty do pobrania