Komunikat dotyczący "Dnia Wszystkich Świętych"


7 paź 2020

Miejskie Przedsiębiorstwo  Gospodarki Komunalnej  w Jeleniej Górze, informuje,

że w związku ze zbliżającym się ,,Dniem Wszystkich Świętych" podjęto następujące ustalenia dotyczące organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach:

  • Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44
  • Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68
  • Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A
  • Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera

W dniach od 26.10.2020r. do 04.11.2020r. z powodów logistycznych, przyjęto całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane. W tym szczególnym czasie, do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione są  wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej.  Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o  nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na  cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób.

Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników  opisanych ( „ODPADY BIO” ).   Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem  ( „ZMIESZANE ODPADY”).

UWAGA !

Zapraszamy osoby opiekujące się grobami do nieodpłatnego pobierania worków na liście, od poniedziałku do soboty, w dniach: od 12.10.2020r. do 31.10.2020r. w  godzinach: od 9.00  do 17.00, w poniższych lokalizacjach:

  • Wejście główne  na Stary Cmentarz
  • Portiernia ul. Mickiewicza 31 przy wejściu na cmentarz
  • Pomieszczenie socjalne na Nowym Cmentarzu
  • Pomieszczenie socjalne na cmentarzu w Cieplicach  ul. Krośnieńska

Worki pełne liści prosimy o umieszczanie w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO”

Zarząd Cmentarza prosi osoby odwiedzające nekropolie, o zachowanie czystości i porządku podczas pielęgnacji grobów, poprzez niepozostawianie odpadów obok pojemników, ale wrzucanie ich do kontenerów do tego celu przeznaczonych.Aktualności

HARMONOGRAM MOBILNEGO PSZOK – październik

Zbiórki mobilnego pszok


26 wrz
2022
2021 Sprzątanie Świata

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry


16 wrz
2021
Upiększamy miasto atrakcyjnymi kompozycjami z ozdobnych iglaków i pelargonii

Dekoracyjne akcenty zaaranżowaliśmy aż w 60 punktach Jeleniej Góry we współpracy z firmą Jelenia Plast Sp. z o.o.


31 maj
2021
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy 2021

życzą

Zarząd i Pracownicy i spółki MPGK sp. z o.o. w Jeleniej Górze


1 kwi
2021

Wyszukaj termin odbioru odpadów

Wyszukiwarka terminu odbioru odpadów jest uzupełniana. Skorzystaj z harmonogramu odbioru odpadów dostepnego w sekcji Dokumenty do pobrania