Komunikat dotyczący "Dnia Wszystkich Świętych"


7 paź 2020

Miejskie Przedsiębiorstwo  Gospodarki Komunalnej  w Jeleniej Górze, informuje,

że w związku ze zbliżającym się ,,Dniem Wszystkich Świętych" podjęto następujące ustalenia dotyczące organizacji ruchu i bezpieczeństwa pieszych na cmentarzach:

  • Cmentarz Stary w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 44
  • Cmentarz Nowy w Jeleniej Górze, ul. Sudecka 68
  • Cmentarz w Cieplicach przy ul. Krośnieńskiej 18A
  • Cmentarz w Sobieszowie przy ul. Romera

W dniach od 26.10.2020r. do 04.11.2020r. z powodów logistycznych, przyjęto całkowity zakaz wjazdu na teren cmentarzy pojazdów innych niż uprzywilejowane. W tym szczególnym czasie, do wjazdu na teren cmentarzy upoważnione są  wyłącznie pojazdy: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także pojazdy: Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej.  Wszystkie osoby odwiedzające groby, proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o  nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na  cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów w następujący sposób.

Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób będziemy składać do pojemników  opisanych ( „ODPADY BIO” ).   Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem  ( „ZMIESZANE ODPADY”).

UWAGA !

Zapraszamy osoby opiekujące się grobami do nieodpłatnego pobierania worków na liście, od poniedziałku do soboty, w dniach: od 12.10.2020r. do 31.10.2020r. w  godzinach: od 9.00  do 17.00, w poniższych lokalizacjach:

  • Wejście główne  na Stary Cmentarz
  • Portiernia ul. Mickiewicza 31 przy wejściu na cmentarz
  • Pomieszczenie socjalne na Nowym Cmentarzu
  • Pomieszczenie socjalne na cmentarzu w Cieplicach  ul. Krośnieńska

Worki pełne liści prosimy o umieszczanie w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO”

Zarząd Cmentarza prosi osoby odwiedzające nekropolie, o zachowanie czystości i porządku podczas pielęgnacji grobów, poprzez niepozostawianie odpadów obok pojemników, ale wrzucanie ich do kontenerów do tego celu przeznaczonych.Aktualności

2021 Sprzątanie Świata

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry


16 wrz
2021
Upiększamy miasto atrakcyjnymi kompozycjami z ozdobnych iglaków i pelargonii

Dekoracyjne akcenty zaaranżowaliśmy aż w 60 punktach Jeleniej Góry we współpracy z firmą Jelenia Plast Sp. z o.o.


31 maj
2021
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy 2021

życzą

Zarząd i Pracownicy i spółki MPGK sp. z o.o. w Jeleniej Górze


1 kwi
2021
MPGK już w zimowej gotowości

Ponad 2 tys. ton soli, 9 piaskarko - solarek, 3 samochody ciężarowe o ładowności 8 ton oraz 50 pracowników jest przygotowanych w razie opadów śniegu.


6 lis
2020

Wyszukaj termin odbioru odpadów

Wyszukiwarka terminu odbioru odpadów jest uzupełniana. Skorzystaj z harmonogramu odbioru odpadów dostepnego w sekcji Dokumenty do pobrania